پیشرفت‌های حوزه پدافند هوایی خارج از تصور همگان است

پیشرفت‌های حوزه پدافند هوایی خارج از تصور همگان است

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی که صبح امروز (شنبه) برگزار شد، با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از کشور،گفت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه پدافند،افزود: در سال‌های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت های بسیاری داشته و قطار پیشرفت پدافند هوایی در ریل پیشرفت قرار گرفته و در گام دوم انقلاب شگفتانه‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به رونمایی از سامانه باور ۳۷۳،تاکید کرد: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت های فراوانی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی های آن است که می تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

امیر صباحی فرد اظهار داشت: سامانه برد متوسط ۱۵ خرداد یکی دیگر از سامانه های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می تواند با اهداف مختلف درگیر و آنها را منهدم کند.

وی با بیان اینکه همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری فلق با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد،تصریح کرد: همه این توانمندی ها نشان می دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، پیشرفت های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه های پیش بینی شده هستیم. در حوزه پهپاد، پدافند در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی کشور است و ما مجهز به انواع پهپادها و کوادکوپتر با قابلیت گوناگون هستیم.

وی در پایان گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت است و مثل همیشه دشمنان را مایوس خواهد کرد.

خبر گزاری مهر